Ihned, jak se seznámíte a pak pravidelně po určité době. To by byl ideál.

Mnoho lidí si ale myslí, že je to něco špatného, že selhali, že to by přicházelo v úvahu leda tehdy, když už by si sami nevěděli rady.

Bohužel v takovou chvíli je často již pozdě, vztah je po mnoha konfliktech na bodu mrazu a cesta zpět ke spokojenému partnerství je buď nemožná, nebo velmi složitá.

Nejlepší je, když klienti přijdou na začátku vztahu. Můžeme probrat cokoliv, především to jsou pozitivní věci a doptám se na to důležité, co je třeba mít vyřešeno na začátku vztahu.

Oni si jsou jisti, že je jejich vztah nasměrován správným směrem, případně co by měli včas udělat, aby po letech nelitovali.

 

Není tedy pravdou, že ke vztahovému poradci se chodí až tehdy, když mám problém.

A pokud to tak někdo má, měl by přijít co nejdříve, tedy ihned, jak se vyskytnou první problémy.

Nikdo nemůže rozumět všemu, a tak lidé uvítají, když se dozví další možnosti, jak komunikovat s partnerem, jak řešit situace v partnerství, v kterých jim není dobře a neumí je sami vyřešit.

 

Neberte konzultaci u vztahového poradce jako návštěvu u doktora, ale jako káva u známého, který se zabývá přesně tím oborem, který potřebujete řešit.

Však když řešíte problém s autem, sejdete se s kamarádem, co rozumí autům. Když řešíte problém s rekonstrukcí bytu, poradíte se se známým architektem. Proč to podobně nefunguje i u vztahů a lidi se stydí, že něco takového musí řešit, když je to přirozená součást vztahu?

 

Rád si s lidmi dám kávu, vyslechnu jejich situaci a pak se bavíme o možnostech řešení. Je to přeci život, který nám občas přinese situace nutné k řešení, kterým někteří říkají „problémy“.

A já jsem tu od toho, abych je pomohl řešit.